Ультрамарафонець з Прикарпаття пробіг 100 кілометрів в Одесі

Минулих вихідних 25-26 вересня в Одесі відбувся найстаріший ультрамарафон в Україні протяжністю 100 км. Ці змагання зазвичай відбуваються на початку квітня, але у зв’язку із карантином їх перенесли на кінець вересня.

29 Вересня,
2021,
13:30
Прикарпаття

Переглядів: 166


Не зважаючи на біль, Микола Таран зміг фінішувати, подолавши 100 км за 11 годин 56 хвилин

Головною умовою цих змагань було подолати 100 км за 24 години. Можна було бігти або йти пішки, головне — вкластися в ліміт часу, інформують “Вікна”.

— У 2018 році я вже брав участь в цих змаганнях, але їхав тоді 100 км на велосипеді. При реєстрації можна було обрати одну з чотирьох дистанцій: бігти 10 0км, їхати на велосипеді 100 км,подолати 15 км скандинавською ходьбою або зробити “залізну людину”: проїхати 100 км на велосипеді і одразу бігти 100 км, — розповів Микола Таран із Івано-Франківська, бігун ультрамарафонець, рекордсмен України з ультрамарафонського бігу.

Маршрут проходив 15 км трасою здоров’я біля моря, решту 85 км — за межами міста автомобільною дорогою. І це було небезпечно.

— Я поставив собі завдання — бігти і не зупинятися. На кілька хвилин спинявся, щоб відмітитися, тільки на чотирьох контрольних пунктах. Особливо важко біглося ввечері: в темноті світили тільки фари вантажівок і легковиків. Розміток на трасі багато не було, ніхто не вказував куди бігти. Увесь маршрут я був у лідерах. Недарма вдома бігав двічі на день понад 25 км.

Але на 85-му кілометрі ультрамарафонець звернув не в тому напрямку, тому набігав зайвих 15 км. Микола Таран знайшов сили повернутися і відмітитися на останньому контрольному пункті.

— А звідти залишилося найдовших 10 км в моєму житті: сил уже не було взагалі, судоми зводили обидві ноги, — розповів франківець.

Не зважаючи на біль, Микола Таран зміг фінішувати, подолавши 100 км за 11 годин 56 хвилин.

— Але я можу тепер собою гордитися, бо всі 100 км пробіг! Зараз в мене тиждень відновлення і знову до бігу, адже наступного року мене чекає другий рекорд України, екстремальних 60 км далеко за межами України, — анонсував ультрамарафонець.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни