Укрзалізниця працює над розширенням прямого сполучення між Києвом та Варшавою

Сьогодні в рейс вирушає тестовий поїзд, сформований з 14 стандартних вагонів “Укрзалізниці”, щоб нарешті отримати погодження від польської сторони. 31 Травня, 2023, 15:30 Україна Переглядів: 204 Вагони успішно пройшли весь маршрут від Києва до Варшави Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Наразі прямий рейс Київ — Варшава — Київ лишається найдефіцитнішим напрямком. Щоденно тільки у мобільному застосунку УЗ реєструє понад 3 тис. запитів від пасажирів, які шукають квитки за цим сполученням, що в 10 разів перевищує пропозицію місць. Кількість місць обмежена тим, що на сьогодні польські залізничники пропускають за маршрутом Київ  Варшава лише спеціальні вагони «вужчого» габариту RIC, які мають 3-місні купе, повідомляють “Вікна” з посиланням на пресслужбу “Укрзалізниці”.

“Укрзалізниця вже відновила курсування всіх ремонтопридатних вагонів такого класу у своєму парку, звернулась до європейських партнерів щодо передачі таких вагонів, але їх не лишилось більше в наявності, а на замовлення та побудову нових піде понад 2 роки. Втім, це не зупинило українських залізничників, адже запит наших пасажирів спонукає знаходити нестандартні рішення. Майже рік тому Укрзалізниця ініціювала та постійно проводить роботу з польським залізничниками щодо реалізації цього проєкту”, — зауважив член правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський.

Ще раніше проведено низку раундів переговорів та узгоджень між українськими та польськими залізничниками щодо сумісності стандартних вагонів Укрзалізниці з модернізованою польської інфраструктурою, отримано технічні погодження від польського регулятора UTK (Urząd Transportu Kolejowego). Також виконано тестовий заїзд поїзда, сформованого з вагонів стандартного для України габариту 1-ВМ. Ці вагони успішно пройшли весь маршрут від Києва до Варшави (із перестановкою візків на станції Ягодин).

На вимогу польської сторони впродовж останніх 2 днів тривали детальні заміри абсолютно всіх габаритів кожного вагона цього поїзда спеціально залученими польськими технічними фахівцями з українською командою залізничників, яка зараз перебуває на прикордонній станції Дорогуськ у Польщі. 

Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення росії та зупинки авіаційного сполучення українські залізничники суттєво розширили мережу міжнародних маршрутів. Зокрема, з Польщею додано пряме сполучення між Києвом та Хелмом (2 щоденні рейси, які зручно стикуються із польськими рейсами на Варшаву), нічні рейси між Києвом та Перемишлем (2 «спальні» рейси на додаток до 2 рейсів Інтерсіті+), окрім столиці пряме сполучення отримали Харків (маршрут Харків — Хелм), Запоріжжя та Дніпро (Запоріжжя — Перемишль), Одеса (Одеса — Перемишль) на додаток до Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Львова.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни