Укрпошта випустила марки з великодніми писанками – Новини України

Укрпошта випустила марки з великодніми писанками   - Новини України

Фото: t.me/igorsmelyansky

«Укрпошта» оголосила про випуск нових марок з українськими писанками, які будуть доступні для придбання з 21 квітня в поштових відділеннях та онлайн. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив  генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський. 

Зображення на марках включають великодні яйця-писанки з орнаментами з різних регіонів України, включаючи Гуцульщину, Львівщину, Івано-Франківщину та Вінниччину.

Генеральний директор Укрпошти, Ігор Смілянський, зауважив, що писанки мають глибокий сакральний сенс, оскільки кожна рисочка та кружечок має своє значення. Наприклад, марка-писанка з Львівщини містить зображення хреста з орнаментом “качачі лапки”, який вважається оберегом.

Деякі користувачі в коментарях під постом Ігоря Смілянського висловили здивування тим, що Гуцульщина була відокремлена від Прикарпаття як окремий етнокультурний регіон. Однак, як зауважив користувач Олександр Жарівський, Гуцульщина дійсно є українським етнокультурним регіоном, який складається з частин Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

На згадку, перед річницею легендарної фрази “Русский воєнний корабль, іди нах*й”, Укрпошта запустила в продаж рамки з першою воєнною маркою, щоб зібрати кошти на дрони для ЗСУ.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни