Укриття у разі повітряної тривоги: в Івано-Франківську відчинять підвали у церквах та школах

Підвали у храмах Івано-Франківська відчинять до кінця дня 25 лютого.

Про це під час ефіру на ОТБ Галичина повідомив начальник управління з надзвичайних ситуацій Івано-Франківського міськвиконкому Ігор Влізло, передає Фіртка.

Також 26 лютого свої підвали відчинять 37 навчальних закладів міста.

Посадовець додав, що іванофранківцям треба подбати про те, щоб підвали у їхніх будинках були постійно відчинені.

«Якщо врахувати досвід війни на Донбасі, 90% людей, які вижили, ховалися у підвальних приміщеннях у багатоповерхівках та приватних будинках. Водночас наявні у місті бомбосховища можуть прийняти приблизно три тисячі людей, тому треба підготувати підвали у будинках.

Також раджу мешканцям будинків заздалегідь перевірити свої підвали. Наразі повністю готові до прийому людей близько 130 підвалів, які перебувають в обслуговуванні комунального підприємства “Комфортний дім”».

Проте, за його словами, у місті є чимало захаращених, затоплених чи зачинених власниками підвалів.

«Підвали — найпростіші укриття для порятунку від артобстрілів чи бомбардування. Звертайтеся до адміністрації своїх обслуговуючих компаній та вимагайте порядку. Знаходьте тих, у кого ключі, щоби вони відчинили підвали та привели їх до стану укриттів.

Треба бути готовими до будь-яких сценаріїв. Так, занесіть в підвали запаси води та їжі, ліхтарі, аптечки, залиште найнеобхідніші речі. Це війна: можуть бути постраждалі, ба навіть — загиблі».

До слова, прикарпатців просять вимикати світло після 23:00 години. 

Важливо: прохання вимкнути світло не пов’язане з неправдивою інформацією про підключення нашої енергомережі до європейської системи. Енергосистема працює у звичному режимі та продовжуватиме працювати.

Таке прохання пов’язане з тим, щоб відбивати ймовірні авіаудари та ракетні удари.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Крім цього, на випадок надзвичайної ситуації Фіртка інформує іванофранківців про наявні споруди цивільного захисту та найпростіші укриття. Так, на карті, яку розміщено за посиланням, позначені різні види споруд, як-от: захисні споруди цивільного захисту, сховища та протирадіаційні укриття, найпростіші укриття у закладах освіти та найпростіші укриття у житловому фонді з вказанням адрес таких споруд.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.

Про перебіг російсько-української війни 24 лютого читайте у нашій новині.

Що було раніше?

21 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п’ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об’єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з Росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу Російської Федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

Вступ до ЄС підтримують 84% мешканців західних регіонів, до НАТО — 81%

Коли спостерігається більша паніка: сьогодні чи у 2014 році — думка експертів 

Понад 70% мешканців західних регіонів упевнені, що Україна зможе відбити можливий напад Росії

Потрібен тільки паспорт: Міністр оборони Резніков закликав українців вступати до лав Сил територіальної оборони

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни