Укргідроенерго: Вода Кримським каналом вже точно не потрапить на півострів – Новини України

Укргідроенерго: Вода Кримським каналом вже точно не потрапить на півострів - Новини України

Нинішній рівень води в Каховському водосховищі вже унеможливив її постачання Кримським каналом на півострів. Відновити його найближчими місяцями не вдасться. Про це повідомив гендиректор “Укргідроенерго” Ігор Сирота у телеефірі.

– Рівень води у водосховищі вже нижчий за 11 метрів. І ми чітко розуміємо, що це означає, що більше немає жодного паркану ні до одного міста, ні до ЗАЕС, ні до тим більше Кримського каналу. І доки не буде збудовано перемичку, доки не буде піднято до певної позначки рівень води, до Криму вода надходити не буде. Я більш ніж переконаний, що навіть побудувавши перемичку, відновлення поставок води Кримським каналом буде неможливим раніше наступної весни… Коли ми деокупуємо Херсонську область, Крим, побудуємо перемичку і після повені будемо наповнювати, але не раніше, – сказав Сирота.

Він додав, що відновити ГЕС неможливо з технічних причин. Станція висаджена в повітря з середини, з нижніх позначок, з патерни, зазначив він. Висаджено в повітря весь машинний зал і всі агрегати. ГЕС усунуто зі своєї осі, тому потрібно буде згодом її демонтувати.

Російські військові підірвали Каховську ГЕС у ніч проти 6 червня, вона підлягає відновленню. Десятки населених пунктів підтопило. Росіяни своєчасно не організували евакуацію на окупованій частині області, через що мешканці змушені рятуватися самотужки.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни