Укренерго: Україна готова розпочати експорт електроенергії до Словаччини – Новини України

Укренерго: Україна готова розпочати експорт електроенергії до Словаччини - Новини України

Фото: t.me/Укренерго

Україна готова розпочати експорт електроенергії до Словаччини обсягом 200 МВт щогодини. Про це повідомляє прес-служба НЕК ” Укренерго”.

– Експорт може стартувати вже 17 квітня 2023 року. На аукціоні з розподілу пропускної спроможності міждержавних перерізів у напрямку Словаччини на дату поставки 17 квітня було розподілено 100% доступної пропускної спроможності у цьому напрямку серед чотирьох учасників, – розповіли у компанії.

Дозволена ENTSO-E максимальна пропускна спроможність для експорту електроенергії до Європи зараз становить 400 МВт. “Укренерго” спільно із європейськими колегами працює над можливістю збільшення цього обсягу. Наразі експорт електроенергії з України продовжується до Польщі та Молдови та здійснюється виключно за умови першочергового забезпечення українських споживачів.

Раніше Україна з’явилася можливість отримувати аварійну допомогу електроенергією не тільки від сусідніх, а й від інших країн Євросоюзу. Відповідну угоду було підписано із 15 системними операторами європейського енергооб’єднання ENTSO-E. Документ дозволяє Україні звертатися за допомогою у непередбачених ситуаціях, таких як атаки РФ на енергетичну інфраструктуру.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни