Укренерго: Після чергової масованої атаки небезпеки блекауту немає – Новини України

Укренерго: Після чергової масованої атаки небезпеки блекауту немає - Новини України

Фото: GLEB GARANICH/REUTERS

Остання доба 2022-го року запам’ятається українцям як день 11-ї масованої ракетної атаки на енергооб’єкти України. Але ворог своєї глобальної цілі –  залишити українців на Новий Рік без електроенергії – не досяг, повідомили у прес-службі «Укренерго».

– Ворог майже одразу завдав наступного удару. В новорічну ніч енергосистема України зазнала вже 13 масованої атаки дронами. Протиповітряна оборона Повітряних Сил, у взаємодії з ППО інших складових Сил оборони України, загалом  знищила 45 ударних БПЛА, – наголосили у компанії.

 Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в свою чергу в ефірі телемарафону зазначив, що теоретично атаки російських окупантів можуть спричинити блекаут в Україні, однак на практиці це малоймовірно. Він наголосив, що ворог має все меншу здатність для атак.

– Теоретично (блекаут – ред.) може загрожувати, на практиці я не бачу такої небезпеки зараз. Я вважаю, що найгірше ми вже пройшли з цими атаками ракетними, я дуже на це сподіваюсь. Динаміки цих атак і ефект від тих атак показує, що росіяни мають все меншу і меншу здатність, – пояснив Кудрицький, слова якого цитує УНІАН. 

Голова правління «Укренерго» сказав, що українські енергетики навчилися готуватися до ймовірних атак окупантів.

– Російська воєнщина на полі бою з української енергосистемою мало що може продемонструвати… Мені здається, що цей атакувальний потенціал буде все більше вичерпуватися. Я впевнений, що росіяни, які зараз програють на звичайному фронті, на енергетичному фронті теж програють, – підсумував Кудрицький.

РФ б’є по енергетичній інфраструктурі з 3 жовтня.  За цей  час Україна пережила вже 11 масованих атак. В новорічну ніч РФ атакувала українців 45 «шахідами». Всі вони були збиті силами ППО. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни