Фото: Укренерго Відключення світла почнуться увечері
Станом на ранок через негоду і обстріли залишаються знеструмленими 480 населених пунктів у п’яти областях.
У понеділок у всіх регіонах України діятимуть графіки відключень електроенергії. Про це повідомило Укренерго 10 червня.
“Сьогодні з 16:00 до 22:00 по всій території України обленерго застосовують графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів”, – йдеться у повідомленні.
Енергетики нагадали, що головна причина обмежень – наслідки шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак.
Вчора Україна отримувала аварійну допомогу з 21:00 до 22:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини.
Сьогодні Україна імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 24 799 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 457 МВт.
Експорт не відбувається і не передбачається.
Ремонтники повернули в роботу одну з високовольтних повітряних ліній, що поєднують українську енергосистему з об’єднаною енергомережою континентальної Європи. Лінія виводилась у плановий ремонт 3 червня.
Вночі з технічних причин дією захисту двічі вимикався один з енергооб’єктів на Сумщині. Знеструмлювались споживачі у Харківській та Сумській області. На Харківщині енергопостачання було відновлене менш, ніж за годину. На Сумщині діяли аварійні відключення. Станом на 09:30 енергопостачання відновлене в повному обсязі. Причини відключень з’ясовуються, працюють ремонтні бригади.
Станом на ранок через негоду залишаються знеструмленими 10 населених пунктів у Черкаській та Чернігівській областях.
З інших причин без енергоживлення 470 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській і Херсонській областях.
Раніше стало відомо, що в Україні достроково запустили енергоблок на АЕС. Це на деякий час покращить ситуацію в енергосистемі.
У свою чергу енергетики прогнозують, що липень стане найважчим періодом для енергосистеми України.