Українську шаблістку Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу за відмову потиснути руку росіянці (ФОТО, ВІДЕО)

Українську шаблістку Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу за відмову потиснути руку росіянці (ФОТО, ВІДЕО)

Лідерку збірної України з фехтування Ольга Харлан зняли з участі на чемпіонату світу після сутички з росіянкою Анною Смірновою.

Читайте також: “Без маски і шаблі”. Відома українська фехтувальниця оголилася для чоловічого журналу (ФОТО)

Харлан взяла участь на чемпіонаті світу в одиночному турнірі з фехтування на шаблях на наступний день після того, як міністерство молоді та спорту України змінило текст наказу щодо бойкоту змагань, де виступають спортсмени з Росії та Білорусі. І перемогла нейтральну фехтувальницю з Росії у першій же сутичці на стадії плей-оф, пише “Галка” з посиланням на Суспільне.Спорт.

Після завершення сутички Харлан відмовилася тиснути руку Смірновій, пропонуючи “стукнутися” зброєю. Не отримавши відповіді від росіянки, українська фехтувальниця залишила межі доріжки.

Дії Харлан росіянка намагалася опротестувати, посилаючись на відмову “привітання” з боку українки, що згідно з правилами Міжнародної федерації фехтування карається чорною карткою – дискваліфікацією з турніру. Попри це, у лайвтабло до наступного раунду пройшла саме Харлан, яка мала зустрітися з представницею Болгарії Йоаною Ілієвою.

Однак сутичка між Харлан та Ілієвою у підсумку не відбулася, фехтувальниці навіть не виходили на доріжку. А у лайвтабло було відзначено, що до наступного раунду проходить саме болгарська атлетка.

У протоколі змагань навпроти Ольги Харлан зазначено “виключено”.

У правила FIE є лише одне трактування “виключення” – це передбачає дискваліфікацію зі змагань та відсторонення на 60 днів від усіх подальших стартів. Тобто, українська фехтувальниця має пропустити й командний турнір з фехтування, де нейтральних представників з Росії та Білорусі немає.

Теги: Харлан

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни