Українську писанку визнали культурним надбанням людства – Новини України

Українську писанку визнали культурним надбанням людства - Новини України

Фото: mcsc.gov.ua

На 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, яка проходить в столиці Парагваю місті Асунсьйон, українську писанку визнали культурним надбанням людства. Про визнання писанки повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.

– Це наш спільний успіх, який засвідчує силу нашої єдності. Водночас агресор руйнує нашу культуру, пам’ятки, театри, бібліотеки, музеї. У боротьбі за батьківщину гинуть наші митці — носії живої спадщини. Їхня втрата підриває саме серце нашої ідентичності. Адже без людей жива спадщина не існує. Ми ж доводимо, що навіть у найтемніші часи ми залишаємось незламними. Включення української писанки до Репрезентативного списку ЮНЕСКО тому доказ, – сказав Микола Точицький у своєму відеозверненні.

Робота над номінацією розпочалася ще у 2017 році після зустрічі з українською спільнотою носіїв в Естонії.  Її основу складають три елементи. Два з них включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України — “Українська писанка: традиція і мистецтво”, що об’єднує спільноти з усіх областей України, та “Традиція гуцульської писанки”. Ще один елемент — “Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць” включений до Національного списку елементів нематеріальної культурної спадщини Естонії.

Визнання української писанки, як культурного надбання людства, демонструє усьому світу, що українська культура є невіддільною частиною світової культури. Вона базується на повазі до творчого розмаїття, та повазі до культури і традицій народу.

У липні Міністерство культури та інформаційної політики України додало традицію створення бойківської писанки булавкою до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.  29 квітня Жовківська міська рада Львівській області повідомила, що майстриня Галина Ковальська із Жовкви створила 10 вишитих писанок заввишки від 0,9 до 1,5 метра. Всі роботи жінки були виставлені на центральній площі у Києві.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни