Українським військовим знадобиться кілька місяців на опанування ЗРК Patriot – Новини України

Українським військовим знадобиться кілька місяців на опанування ЗРК Patriot - Новини України

Фото: REUTERS

Українські військові зможуть опанувати американські комплекси протиповітряної оборони Patriot протягом кількох місяців. Про це речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону.

– В умовах мирного часу це  певний процес, наші партнери ставляться до цього дуже серйозно, все має відбуватися чітко за правилами. Але на сьогоднішній день в умовах, в яких опинилася Україна, я думаю, що буде прискорено процес, можливо, до кількох місяців. Маємо приклад – Iris-T та NASAMS. Навчання наших зенітних ракетних фахівців, які поїхали за кордон, тривало лише кілька тижнів. Вони приїхали, опанували ці комплекси й успішно виконують завдання в Україні. Ми бачимо, що є в них чимало успіхів: збиті російські і ракети, і “Шахеди”, – заявив він.

Про передачу ЗРК Patriot Білий дім оголосив 22 грудня за декілька годин до зустрічі Володимира Зеленського з Джо Байденом. Наразі невідомо, яка з версій Patriot ввійде в пакет військової допомоги. Версії PAC2 та PAC3 відрізняються дальністю, на якій можуть знищувати балістичні ракети. Зеленський після зустрічі з Байденом заявив, що передача Україні Patriot позбавить Росію головної переваги у війні – бити по інфраструктурі.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни