Українські виші отримали з Європи тисячі книг

Українські виші отримали з Європи тисячі книг

Фото: КНУБА Будівельному університету передали близько п’яти тисяч книг

Книги з історії, кулінарії, дизайну, культури, економіки, менеджменту, медицини, політики англійською, французькою, німецькою та іншими мовами отримали університети в Києві, Львові, Тернополі, Чернівцях та Кропивницькому.

Студенти Київського національного університету будівництва та архітектури отримали тисячі примірників книг з Європи у межах масштабного міжнародного проєкту, повідомило керівництво КНУБА.

Передача близько п’яти тисяч примірників книг, дві тисячі з яких – з історії, науки, кулінарії, дизайну, туризму, культури, економіки, менеджменту, медицини, політики англійською, французькою, німецькою та іншими європейськими мовами, відбулася під час заходу Українській молоді – європейську книгу, на якому були присутні т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України Петро Куліков та проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Київського державного університету будівництва і архітектури Олексій Дніпров.

Українські виші отримали з Європи тисячі книг

Фото: КНУБА   

“Цей захід спрямований на зміцнення культурних зв’язків з європейськими країнами через читання. Він є другим етапом проєкту Українським дітям – українську книгу, який ініціювали Офіс президента України, Держкомтелерадіо, Міністерство культури та інформаційної політики України та Міністерство зовнішніх справ після початку широкомасштабної війни.  Акція має підтримати заклади вищої освіти для інтеграції молодої генерації українців у спільний європейський науковий та культурний простір”, – повідомили у КНУБА.

Раніше європейські книги вже отримали інші університети в Києві, Львові, Тернополі, Чернівцях та Кропивницькому. Всього за час дії ініціативи Українській молоді – європейську книгу вишам передано близько 10 тисяч примірників літератури різними мовами – англійською, французькою, німецькою, іспанською, польською та переклади українською.
“Окрім того, за час реалізації проєкту 1 млн примірників українських книг отримали читачів по всьому світу”, – додали натхненники ініціативи.

Нагадаємо, раніше в ЮНЕСКО заявили, що повномасштабна війна Росії проти України завдала серйозної шкоди науковим установам України, особливо університетам. За підрахунками організації, вартість відновлення наукової інфраструктури України, зруйнованої у ході війни, становить понад 1,26 млрд доларів.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни