Українські військові зможуть піти на 30 днів у відпустку

Верховна Рада на засіданні у суботу ухвалила законопроєкт щодо збільшення відпусток військовим. 11 Червня, 2023, 11:30 Україна Переглядів: 297 Ілюстроване фото. Термін відпустки збільшили втричі. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram та нардеп Роман Костенко у коментарі УП, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “УП”.

 “Рада підтримала #9378 щодо відпусток військовим.

Згідно з ним, військовим надається відпустка 30 днів + 10 днів за сімейними обставинами та з інших поважних причин.

Відпустка може бути надана частинами тричі на рік за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців”.

“За” ухвалення законопроєкту в цілому проголосували 270 депутатів.

Нардеп додав, що прийнятий законопроєкт є частиною законопроекту #9342, що стосувався виплат військовим, але його розгляд затягується до липня.

“До другого читання у основному законопроекті (#9342) була також норма про відпустку курсантів (20 днів літня +10 днів зимова), але цих норм в прийнятому сьогодні #9378 немає”, – пояснив Железняк.

Нардеп Роман Костенко у коментарі УП зазначив, що спочатку під час дії воєнного стану відпустка взагалі не передбачалася.

“Це ми вже минулого року прийняли, що командир може надавати 10 діб відпустки. Це необов’язково, може й не надавати. А зараз збільшили до 30-ти”, – сказав він.

Що передувало: У березні омбудсмен пояснював, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надавати частину щорічної основної відпустки, а також відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Кожна з них могла тривати не більше 10 днів. Частина щорічної основної відпустки могла бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни