Українські полярники в Антарктиді малювали “наукові” писанки

Свято Великодня відзначають навіть у найвіддаленішому куточку України – на станції “Академік Вернадський”. Для наших полярників це насамперед традиція, яка поєднує їх з домом та рідними. 17 Квітня, 2023, 13:30 Україна Переглядів: 115 Оскільки більшість представників експедиції – дослідники, то серед візерунків переважала наукова тематика Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Напередодні Великодня кухар 28-ї Української антарктичної експедиції Андрій Бобров зробив пасочки. Вони вийшли унікальними, адже для їхнього приготування Андрій вивчив зо два десятки різних рецептів, і вже на цій основі створив власний. Спершу спік пробний варіант у формі кекса і віддав на дегустацію команді. Отримавши спільний “лайк”, розпочав творити пасочки, повідомляють “Вікна” з посиланням на Facebook-сторінку Національного антарктичного наукового центру.

“Як на мене, головна особливість не в рецепті, а в тому, щоб було приготовано з любов’ю”, — поділився кухар головним секретом смачної паски.

А ще до Великодня наші полярники власноруч робили писанки, причому дехто — вперше! Оскільки більшість представників експедиції — дослідники, то серед візерунків переважала наукова тематика. Приміром, біолог Вадим Ткаченко розмалював крашанки частиною функції Гаусса та її властивостей (використовується в біометрії), а також копеподами (це такі ракоподібні), яких досліджує на “Вернадському”. Інший біолог Сергій Глотов відобразив жука-стафіліна, якому присвячена дисертація вченого. Метеоролог Дмитро Кричун намалював різні метеоявища, а геофізик Андрій Олефір – магнітні хвилі та герб “рідного” КПІ. А от кухар зробив патріотичну писанку – з Тризубом, написом “Слава Україні” та традиційними українськими символами в червоно-чорних кольорах.

Усі охочі могли відвідати каплицю Святого Володимира ПЦУ, побудовану на станції. І хоч великодня погода не надто тішить — на вулиці сильний вітер й не вщухає сніг з дощем, настрій у команди піднесений.

“Свято Великодня — це нагадування кожному з нас, що світло та добро неодмінно перемагають зло й темряву. Віримо, що Україна переможе, а на нашій землі пануватиме мир і спокій та не залишиться жодного сліду від окупанта”, — зазначили полярники.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни