Українців просять економити електроенергію з 19:00 до 22:00 – Новини України

Українців просять економити електроенергію з 19:00 до 22:00 - Новини України

Фото: facebook.com/npcukrenergo

Енергетики запевняють, що наразі достатньо електроенергії, аби покрити споживання, та через ремонти атомної генерації, яка після інтенсивної роботи під час опалювального сезону потребує перезавантаження палива, доводиться задіювати резерви. Про це повідомили в “Укренерго”.

Також, кажуть енергетики, в ремонти виведені низка енергоблоків теплових електростанцій, які зазнали масованих ракетних і дронових ударів росіян упродовж шести місяців осінньо-зимового періоду. Це значно знизило доступні потужності та резерви в енергосистемі, зокрема у вечірні години.

– Країна-агресор продовжує тероризувати прикордонні та прифронтові області постійними обстрілами. Так на Донеччині росіяни вночі пошкодили лінію електропередачі, яка живить одну з шахт. Шахтарів вивели. Бригади обленерго відновили живлення, – йдеться у повідомленні.

Відновлення електропостачання на деокупованих територіях ускладнюється щільним замінуванням, яке залишає після себе ворог. Зокрема, на Харківщині під однією з ліній обленерго довжиною 12 км сапери вилучили понад 1000 протитанкових та протипіхотних мін. Тільки після розмінування енергетики змогли розпочати відновлення.

Імпорт електроенергії в Україну відсутній. Експорт триває в Польщу та Молдову лише вночі та вдень, коли в енергосистемі є надлишок потужності і знижене споживання.

Допомогти енергосистемі стабільно працювати може ощадливе споживання. Енергетики закликають всіх зменшити використання електроенергії у вечірні години – з 19:00 до 22:00.  Вимкнувши декілька електроприладів або використовуючи їх вдень, або вночі, можна зменшити навантаження на енергосистему та полегшити її балансування.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни