Українці зможуть цілодобово відслідковувати за станом повітря, води, лісу, радіаційного фону на єдиній екологічній платформі ЕкоСистема

Новини Українці зможуть цілодобово відслідковувати за станом повітря, води, лісу, радіаційного фону на єдиній екологічній платформі ЕкоСистема Сьогодні

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування розглянув та підтримав оновлену редакцію законопроєкту №7327 щодо реформування державної системи моніторингу довкілля. Очікується, що найближчим часом документ буде винесений на голосування Парламенту у другому читанні.

Попередньо підкомітетом з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища Екокомітету були розглянуті 194 пропозиції до законопроєкту. З них 67 включені до нової редакції документа.

Зазначений законопроєкт у першому читанні Верховна Рада схвалила 16 листопада. Це важливий євроінтеграційний документ, який передбачає внесення змін у 18 законодавчих актів України. Реформована система моніторингу довкілля буде всеохоплюючою і включатиме підсистеми відслідковування стану води, повітря, ґрунтів, лісів, рослин, тварин, поводження з відходами та геологічних процесів тощо.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, у результаті реформи буде створена ефективна, прозора та відкрита система моніторингу довкілля, яка стане важливою складовою державного управління у сфері безпеки довкілля і дозволить оперативно виявляти та реагувати на екологічні загрози.

Реформа системи моніторингу довкілля забезпечить:

  • Доступ українців 24/7 до актуальної та достовірної інформації про стан повітря, води, лісу, радіаційний фон у будь-якому районі, населеному пункті чи цілому по Україні на єдиній екологічній платформі ЕкоСистема.
  • Діджиталізацію, розвиток цифрових і супутникових технологій, втілення ідей ІТ-індустрії у сфері моніторингу довкілля.
  • Узагальнення та систематизацію інформації про стан компонентів довкілля.
  • Взаємодію системи моніторингу довкілля України з аналогічними системами інших країн.

Івано-Франківська ОДА

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни