Українці стали більше поважати Степана Бандеру

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг. 06 Травня, 2022, 18:30 Прикарпаття Переглядів: 106 Ілюстроване фото. 74 відсотки опитаних позитивно ставляться до Степана Бандери.

Тож, згідно з результатами опитування, зараз в українському суспільстві домінує позитивне ставлення до воїнів радянської армії, які воювали з фашизмом (85%) та воїнів УПА (71%). І якщо в оцінках радянських воїнів, та воїнів УПА залишаються регіональні відмінності, то щодо сучасних воїнів української армії спостерігається повний регіональний чи віковий консенсус, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Репортер”.

Зазначається, що суттєво зросла підтримка визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України: 81% підтримують, лише 10% — проти. З 2010 року показник підтримки зріс у 4 рази, з 2015 — вдвічі.

Богдан Хмельницький та Михайло Грушевський — українські історичні постаті, котрі однозначно позитивно (понад 90%) сприймаються в суспільстві.

За останні роки спостерігалася позитивна динаміка у ставленні до українських історичних постатей, навколо котрих ще десятиліття тому точилися гострі дискусії у суспільстві.

Зокрема поступово покращувалося відношення до Івана Мазепи (у 2012 — 44%, у 2022 — 76%), Симона Петлюри (у 2012 — 26%, у 2022 — 49%) та Степана Бандери (у 2012 — 22%, у 2022 — 74%).

Важливо, що позитивне ставлення до ідеолога українського націоналізму переважає сьогодні та в південно-східних регіонах, та серед тих, хто в побуті спілкується виключно російською мовою.

Натомість до радянських керівників ставлення в останнє десятиліття було переважно негативним, і особливо різко погіршало у 2022 році. За останні 5-8 років ставлення до Леніна погіршилося вдвічі, до Сталіна — втричі. Сьогодні лише 13% позитивно ставляться до В.Леніна та 7% — до Й.Сталіна.

Ознайомитися з усіма результатами опитування можна за посиланням.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 27 квітня.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни