Україна звернулася до ООН: через РФ утворилась черга із 140 суден із зерном – Новини України

Україна звернулася до ООН: через РФ утворилась черга із 140 суден із зерном  - Новини України

Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Україна звернулася до ООН та Туреччини через затримку роботи зернового коридору з боку Росії. Про це йдеться у спільній заяві міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

– Закликаємо міжнародну спільноту, зокрема ООН та Туреччину як гаранторів Чорноморської зернової ініціативи, вимагати від РФ негайного припинення штучних затримок в роботі зернового коридору Чорним морем, зупинки спроб РФ використовувати продовольство як зброю та розблокування  торговельного судноплавства до українських портів Чорного моря, – сказано в ній.

За словами міністрів, представники РФ в складі інспекційних груп при Спільному координаційному центрі в Стамбулі вже кілька місяців системно затримують огляд суден, які прямують через протоку Босфор до/з українських портів.

Щодня із запланованих 10 інспекцій, зазвичай, відбувається менше половини. У Босфорі утворилась черга із понад 140 суден, більшість яких очікує там понад місяць. За останні три місяці світ недоотримав 10 млн тонн українського продовольства.

– Зокрема, російські інспектори свідомо уповільнюють терміни інспекцій, регулярно вимагають нерегламентовану документацію, відмовляються працювати в робочий час та шукають інші необґрунтовані приводи для зупинки інспектування, – йдеться у заяві.

Міністри зазначили, що інспекції російських суден в Босфорі не відбуваються. Це робить можливим використання Росією торговельних суден для отримання вантажів військового призначення.

Представники ООН, Росії, Туреччини та України уклали зернову угоду в липні 2022 року. Вона дозволила розблокувати рух суден у Чорному морі для вивезення українського зерна до інших країн.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни