Україна втратила 90% вітрової та 50% сонячної енергетики – Новини України

Україна втратила 90% вітрової та 50% сонячної енергетики - Новини України

Фото: facebook.com/minenergoUkraine

Через вторгнення Росії Україна втратила до 90% вітрової та близько 40−50% сонячної енергетики. Про це міністр енергетики Герман Галущенко повідомив в інтерв’ю каналу «Ми – Україна».

– Зелена енергетика, напевно, найбільш постраждала галузь, тому що основна її частина на півдні. Ми вже втратили десь 90% вітру та приблизно до 40−50% сонця. І це безумовно величезні втрати, – сказав він.

За словами Галущенко, у 2019-2020 роках в Україні відбулося стрімке зростання зеленої енергетики. Її частка в енергосистемі складала приблизно 10−11%. У 2030 році частка зеленої енергетики в України мала досягти 25%. 

– Вважаю, що після нашої перемоги, з урахуванням тих руйнацій, завданих росією, ми, можливо, її переглянемо та збільшимо відсоток, – розповів міністр енергетики.

Галущенко зазначив, що в України є можливості для імпорту електроенергії. Наразі цей інструмент ще не застосовували. 

Росія нанесла масштабні удари по обʼєктах енергетики України 10-12 та 22 жовтня. 30-40% загальної національної енергетичної інфраструктури постраждали. 11 жовтня Україна призупинила експорт електроенергії з метою стабілізації енергосистеми. 21 жовтня в інтерв’ю Reuters Герман Галущенко сказав, що імпорт електроенергії може бути одним з варіантів, щоб пройти кризу. Деякі трейдери вже почали переговори з постачальниками.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни