Україна виступила за спільне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі – Новини України

Україна виступила за спільне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі - Новини України

Фото: facebook.com/rnbou

Україна виступила за спільне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі. У Києва є докази російського сліду. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

– Виступаємо за спільне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі. Готові передати наявні у нас докази російського сліду. Очікуємо від партнерів інформацію, на підставі якої був зроблений висновок про те, що йдеться про ракету української ППО. Україна просить невідкладно надати доступ до місця вибуху представникам Міністерства оборони України та Державної прикордонної служби України, – написав він у своєму твітері.

На сайті РНБО йдеться, що зранку 16 листопада у Києві під головуванням президента Володимира Зеленського відбулося засідання Ставки, на якому були всебічно розглянуті вчорашні події у Польщі. Україна виступила за спільне з партнерами подальше максимально детальне вивчення інциденту. 

– Залишаємося повністю відкритими до всебічного вивчення ситуації та узгодження висновків на основі всього комплексу наявних даних, – сказано в заяві.

У РНБО зазначили, що лише Росія та її ракетний терор винні у тому, що сталося. Убезпечити регіон Центральної Європи від російських ракет можна лише шляхом розбудови дієвого повітряного щита над територією України.

У середу президент Польщі Анджей Дуда та прем’єр-міністр Матеуш Моравецький за результатами засідання РНБО повідомили, що не бачать ознак того, що падіння ракети на території села Пшеводув було атакою на територію Польщі. Ймовірно, це була ракета українських сил ППО, які намагалися збити російську ракету. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу у Брюсселі також заявив, що ракета, яка впала на території Польщі, ймовірно, була випущена українськими силами ППО під час відбиття російських атак. Столтенберг підкреслив, що “це не вина України, Росія несе повну відповідальність, оскільки продовжує незаконну війну проти України”.

Ракета впала на території села Пшеводув 15 листопада, коли Росія масовано обстрілювала територію України, двоє людей загинуло.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни