Україна вимагає від Ірану припинити постачати зброю Росії – Новини України

Україна вимагає від Ірану припинити постачати зброю Росії - Новини України

Фото: facebook.com/UkraineMFA

Після чергових масованих атак Росії іранськими дронами-камікадзе Міністерство закордонних справ закликало Іран припинити сприяти Москві у війні проти України. Відповідну заяву опубліковано на сайті відомства.

– Надання зброї для ведення загарбницької війни в Україні та вбивства українських громадян робить Іран співучасником злочину агресії, військових злочинів та терористичних актів Росії проти України. Закликаємо Тегеран негайно припинити постачання будь-якої зброї Росії, – заявили в МЗС.

Також відомство закликало країни ЄС запровадити санкції проти Ірану на тлі повідомлень про плани Тегерана передати Росії балістичні ракети для атаки українськими містами та селами.

– Жорсткі санкції проти Ірану набувають особливої актуальності на тлі повідомлень про наміри іранської сторони передати Росії балістичні ракети «земля-земля» для їхнього використання у війні проти України, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в МЗС, за останній тиждень росіяни завдали понад сотні ударів іранськими дронами-камікадзе по житлових будинках, електростанціях та інших об’єктах цивільної інфраструктури в нашій країні. В результаті загинули та отримали поранення десятки мирних людей.

У заяві зазначено, що Іран повинен припинити постачати зброю Росії, а в іншому випадку – країна зазнає найсуворішої міри відповідальності. У тому числі – у рамках міжнародного трибуналу щодо злочинів РФ проти України.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

З початку вторгнення РФ в Україну Іран заявив про свою нейтральність та готовність стати посередником у припиненні агресії РФ. У серпні росіяни почали застосовувати для атаки Україною іранські дрони-камікадзе “Шахид-136”. Тоді МЗС України позбавило посла Ірану акредитації в Україні, а також скоротило кількість працівників іранського посольства у Києві. У Тегерані продовжували заперечувати постачання зброї Росії та наполягали на нейтральності.

У жовтні війська РФ почали завдавати масованих ударів дронами по житлових будинках та цивільній інфраструктурі України. У ЗМІ з’явилася інформація про плани Ірану передати Росії балістичні ракети класу “Земля-Земля”. 17 жовтня представник МЗС Ірану Насер Канаані заявив, що Тегеран не постачав безпілотники або будь-яку іншу зброю жодній із сторін.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни