Україна та МВФ погодили програму на 15 мільярдів доларів – Новини України

Україна та МВФ погодили програму на 15 мільярдів доларів - Новини України

Між Україною та Міжнародним валютним фондом було досягнуто згоди щодо чотирирічного пакету фінансування. Він передбачає фінансування на суму близько 15,6 мільярда доларів. Про це повідомляє прес-служба фонду.

– Я радий повідомити, що команда МВФ досягла угоди на рівні персоналу з владою України за 4-річною програмою, яку підтримує МВФ, із запитуваним доступом у розмірі 11,6 млрд СПЗ (близько 15,6 млрд доларів США), або 577 відсотків квоти України. Ця угода підлягає затвердженню Виконавчою радою МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями, – заявив голова місії Гевін Грей.

За його словами, ця програма допоможе мобілізувати масштабне пільгове фінансування від міжнародних донорів та партнерів України протягом усього терміну дії програми.

– Програма була розроблена відповідно до нової політики Фонду кредитування в умовах надзвичайно високої невизначеності, і очікується, що донори, зокрема країни G7 та ЄС, нададуть жорсткі фінансові гарантії. Очікується поступове відновлення економіки України протягом наступних кварталів, оскільки активність відновлюється після російських атак на енергетичну інфраструктуру, – наголосили у МВФ.

Як зазначено у повідомленні, узгоджена програма передбачає двоетапний підхід. Перша фаза триватиме перші 12-18 місяців – вона має зміцнити фіскальну, цінову та фінансову стабільність за рахунок підтримки мобілізації доходів, відмови від фінансового фінансування та чисте позитивне фінансування від внутрішніх боргових ринків, а також сприяння довгостроковій фінансовій стабільності.

На другому етапі акцент буде зміщений на ширші реформи для зміцнення макроекономічної стабільності, підтримки відновлення та якнайшвидшої реконструкції, а також підвищення стійкості, у тому числі у контексті цілей вступу України до ЄС.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни