“Україна переможе!” Калуш попрощався з 97-річним ветераном УПА Степаном Петрашем

Калуська громада сьогодні, 31 травня, попрощалася з Людиною-легендою, борцем за волю та незалежність України, незмінним очільником Калуської станиці Братства вояків ОУН-УПА Карпатського краю, вояком Української Повстанської Армії, кавалером ордену “За заслуги”, Почесним громадянином міста Калуша Степаном Петрашем. 31 Травня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 1049 Степана Петраша поховали на міському кладовищі поруч з побратимами. Фото: Міська рада Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Україна переможе!” — такими були останні слова вояка УПА Степана Петраша.

“Степан Миколайович був тим ланцюжком, що єднав силу духу, незламність та незборимість українців кількох поколінь. Віддана любов до України Героя проросли у тисячі серцях молодого покоління міріадами нових подвижницьких ідей”, — зазначив міський голова Андрій Найда.

Серед людей, які прийшли вшанувати пам’ять легендарної історичної постаті, був голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович, який висловив співчуття родині і громаді від націоналістів усієї України.

Степан Петраш в 16 років ступив на шлях боротьби, а у 17 молодий повстанець на псевдо “Данилко” вже воював проти нацистів і радянських окупантів. За боротьбу з окупантами Степан Петраш був засуджений до 10 років позбавлення волі. Відбував покарання сталінського режиму у Воркуті. Звільнений 5 жовтня 1954 року, але ще багато років вимушений перебувати у Воркуті без права виїзду. В Україну повернувся лише в 1972 році.

Усе своє життя Степан Петраш був справжнім патріотом, борцем за незалежність України, невтомним громадським і політичним діячем. З 2000 року очолював станицю ветеранів ОУН-УПА Калущини. Попри поважний вік активно проводив патріотичну роботу серед учнівської молоді. Був автором книги “Була собі пригодонька”. За активну громадську діяльність Степана Петраша неодноразово нагороджували відзнаками та нагородами державного рівня.

Як відомо, калушанин став одним із героїв фільму “Шлях поколінь”.

2015 року світлина з рукостисканням двох сивих ветеранів — УПА і Червоної Армії — облетіла світ.

Очільника станиці ветеранів ОУН-УПА Калущини Степана Петраша поховали на міському кладовищі поруч з побратимами.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни