Україна отримала сертифіковану копію Туринської плащаниці (Фото)

Цими днями в Україну прибула копія Туринської плащаниці, найперша відмінність якої — в тому, що це сертифікована копія. Тобто виготовлена майстрами в Турині, з усіма засвідченнями про її походження. 14 Березня, 2024, 15:30 Україна Переглядів: 440 Після освячення в Турині копія Плащаниці побувала у Вероні, де відбулася Свята Меса і вечір, присвячений Україні Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

А друга особливість цієї Плащаниці — в тому, що Україні її подарували, а не просто надали для вшанування на час Великого Посту.

— У Венеції є Братство св. Марка, — розповів для CREDO о. Бенедикт Свідерський OFM, міністр Провінції св. Архангела Михаїла Братів Менших в Україні. — Його настоятель, Маріо По’, — великий прихильник нашого народу й автор книжки про Україну, друг нашої Провінції. Він захотів виразити таким видимим знаком єдність і солідарність італійського народу із людьми української землі під час війни: подарувати Україні сертифіковану копію Туринської плащаниці.

Що цікаво, Маріо По’ — не священник; він — культурний діяч, який відновив історичне Scuola Grande di San Marco a Venezia (Братство св. Марка), католик з активною позицією. Таким є третій момент особливого значення цієї копії Плащаниці: ініціатором цього непересічного подарунка для стражденної України є мирянин.

— Під час першого в Третьому тисячолітті показу Плащаниці (публічні покази називаються ostensioni, від латинського ostendere — «показувати»), у 2010 році було зроблено її нові фотографії, — продовжує о. Бенедикт. — За цієї нагоди Дієцезіяльна комісія у справах Плащаниці в Турині зробила десять сертифікованих копій із цих найновіших фотографій. Дев’ять із них були роздані відразу; натомість десята залишилася в музеї Плащаниці.

Маріо По’ звернувся з проханням до Його Преосвященства Роберто Реполе, єпископа Туринського, подарувати Україні сертифіковану копію Плащаниці — видимого знаку смерті й воскресіння Ісуса Христа. Єпископ погодився; й ось нещодавно, 18 лютого, в Першу неділю Великого Посту, цю копію — виготовлену при музеї кафедрального собору, де зберігається ця велика реліквія християн, — освятили. У молитві освячення пролунали слова про те, що ця копія призначена саме для України.

Після освячення в Турині копія Плащаниці побувала у Вероні, де відбулася Свята Меса і тематичний вечір, присвячений Україні. В Україну її привезли за «нестандартним» маршрутом: не до Львова, звідки зазвичай починаються різні гуманітарні акції, а до Житомира. У парафії св. Йоана з Дуклі для Плащаниці, привезеної просто як складене полотно, виготовили дерев’яну рамку і виставили за нагоди проведення парафіяльних великопісних реколекцій. Настоятель парафії о. Бернард Петров OFM зазначає, що для вірних це буде безсумнівно велика нагода до поглибленої молитви та кращого сприйняття реколекційних наук.

Після реколекцій, які 14-17 березня проголошує о. Павло Басистий, канцлер Кам’янець-Подільської дієцезії, копія Туринської плащаниці помандрує до Шаргорода — місця свого призначення. Там, у санктуарії Страстей Господніх, який нещодавно отримав від єпископів особливий статус, цю Плащаницю чекають на проведення Всеукраїнської Хресної Дороги, що запланована на 22 березня. Також на цьому молебні з представленням подарованої копії Плащаниці буде Маріо По’. А вже з Шаргорода Туринська плащаниця зможе звершувати перегринації храмами України.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни