Удар по командному пункту в Донецьку: що відомоСюжет

Удар по командному пункту в Донецьку: що відомоСюжет

Фото: РосЗМІ Удар по Донецьку 30 червня

Сили оборони 30 червня нанесли ракетний удар по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ .

Сили оборони України 30 червня вдарили по пункту управління 8-ї загальновійськової армії збройних сил Росії в тимчасово окупованому Донецьку.

Унаслідок атаки, як повідомляють в соцмережах, загинуло восьмеро російських військовослужбовців, зокрема полковник Руслан Горячкін, який тимчасово виконував обов’язки командира цього військового з’єднання.

Втрати ворога

Нагадаємо, що удар прийшовся по будівлі Донецького науково-дослідного інституту кольорових металів. Саме тут розміщувався командний пункт 8-ї армії ЗС РФ – військова частина 33744, яка дислокується в Новочеркаську Ростовської області.

За попередніми даними, удар було завдано із застосуванням ракет Storm Shadow. Тому, як повідомляють Telegram-канал Досье шпиона, окупанти зазнали серйозних втрат:

  • вісім загиблих, зокрема в.о. командувача армії Руслан Горячкін;
  • дев’ять поранених;
  • чотири безвісти зниклих.

Удар по командному пункту в Донецьку: що відомоСюжет

 соцмережі/Руслан Горячкін   Telegram-канал Кримський вітер також стверджує, що разом з Горячкіним загинули ще семеро військових, четверо – зникли безвісти.

Удар по системі управління

Генеральний штаб Збройних сил України 1 липня офіційно підтвердив удар.

“Цей високоточний удар суттєво ускладнює здатність ворога планувати та вести операції в напрямках Покровська та Торецька. Сили оборони України й надалі послідовно руйнуватимуть систему управління та зв’язку збройних сил країни-агресора”, – говориться в повідомленні штабу.

Які наслідки

В свою чергу військовий аналітик і офіцер ЗСУ Андрій Ткачук вважає, що ця операція Сил оборони є яскравим прикладом атаки на середній дистанції – так званого middle strike, яка дійсно виводить з ладу управлінську вертикаль противника.

А ліквідація Горячкіна – це не просто усунення одного зі старших офіцерів армії РФ, а серйозний удар по всій системі управління військами на рівні оперативного командування, додає Ткачук.

За його словами, саме ліквідований полковник відігравав ключову роль в ухваленні рішень на фронті та забезпеченні виконання бойових завдань.

“Головне тут – це успішне застосування ударів середньої дальності, які підривають логістику і командну структуру російських військ”, – сказав експерт в ефірі телемарафону.

Аналогічну тактику ЗСУ активно використовують на Запоріжжі і Донбасі. Зокрема, українські розвідники завдають ударів по штабах, військових ешелонах, скупченнях військовослужбовців РФ у прифронтовій зоні.

“Бачимо перші плоди весняних домовленостей із зарубіжними партнерами. Саме вони дозволяють нам ефективно реалізовувати такі удари середньої дальності”, – пояснив Ткачук.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни