У ЗСУ розказали про зміни в тактиці РФ – спочатку дрони, а потім ракети – Новини України

У ЗСУ розказали про зміни в тактиці РФ - спочатку дрони, а потім ракети - Новини України

Фото: REUTERS/Oleksandr Ratushniak

Росія намагається виснажити українську протиповітряну оборону, запускаючи більш дешеві дрони-камікадзе перед ракетами. Також ворог у перервах між масованими ракетними атаками може точково обстрілювати Україну. Про це в ефірі телемарафону повідомила начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

– Вони відстежують і бачать результативність нашої ППО, яка зросла аж до 75-80% в протидії саме їх масованим ракетним атакам. Вони вишукують тактику, коли зможуть знизити цей процент протидії нашої протиповітряної оборони. Тому вони більш дешеві Shahed використовують першими хвилями, щоб розвідати і знищити засоби ППО і виснажити систему спостереження, а вже потім запускають ракетні атаки, – пояснила речниця.

За її словами, Росія сьогодні хоч і зменшила корабельне угруповування у Чорному морі до 11 суден, але тримає напоготові три ракетоносії з 20 “Калібрами”.

– Це говорить про те, що вони продовжують тримати тиск на населення і абсолютно не виключаються точкові ракетні удари. Скоріш за все, через погоду застосувати дрони їм не вдасться, але розслаблятися не слід, оскільки буває, що вночі вщухає поривчастість вітру, і саме ніч вони наразі використовують для застосування Shahed, – наголосила вона.

Гуменюк також розказала, що росіяни останнім часом почали менше використовувати при атаках “Калібри”, оскільки їх запаси виснажуються. Але ворог запускає інші типи ракет, яких ще вдосталь.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни