У ЗСУ назвали імена трьох загиблих пілотів на Житомирщині

25 серпня 2023 року в небі Житомирщини сталася авіакатастрофа. Під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. 27 Серпня, 2023, 15:30 Україна Переглядів: 904 Всі троє були досвідченими пілотами. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це йдеться на Facebook-сторінці написала Бригада тактичної авіації міста Васильків, інформують “Вікна”.

Загинуло троє бойових пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних Сил ЗС України. Під час повномасштабної агресії рф кожен з них був задіяний до виконання повітряних операцій із захисту України, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках.

Майор В’ячеслав Мінка (фото №1 — в шоломі). Мешкав на Київщині. Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим пілотом бригади, технічно підготовленим. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.

Майор Сергій Проказін (фото №2 — у парадній формі). Проживав на Полтавщині. 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика – до заступника командира бригади. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну посмішу, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях.

Капітан Андрій Пільщиков (фото №3 — із шевроном). Родом з Харкова. Позивний “Juice”. 8 років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. Здобув низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.

Раніше йшлося, що пілот “Juice” марив F-16 в українському небі.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни