У збитих “Шахедах” виявили запчастини із країн-союзників України – Новини України

У збитих "Шахедах" виявили запчастини із країн-союзників України - Новини України

У збитих іранських дронах-камікадзе Shahed виявили деталі із країн, які є союзниками України. Можливо, запчастини були закуплені ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це розповів голова Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов у ефірі телемарафону.

– Ми їх (“шахеди”) розібрали і, на жаль, виявили там частини, які не виробляються ні в Ірані, ні в Росії, – сказав він. – І це вже не перший зафіксований випадок, однак із цим питанням уже розбираються.

Секретар РНБО припустив, що запчастини могли бути закуплені ще до повномасштабного вторгнення, оскільки багато БПЛА було зроблено в період з 2019 по 2021 рік. Але це, за його словами, не знімає певних процесів, які й досі перебувають на контролі та доповідалися на засіданні Ставки верховного головнокомандувача.

З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України Іран довгий час заперечував постачання безпілотників Shahed країні-окупанту. Пізніше Тегеран визнав свою причетність, проте заявив, що нібито надав невелику кількість безпілотників до початку конфлікту.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни