Фото: worldpressphoto.org
Журі конкурсу World Press Photo перепросило за поєднання в пару фотографії пораненого бойовика з Донеччини та української дівчинки з Харківщини. Про це йде мова у заяві World Press Photo, яку має «Детектор медіа».
У журі відмітили про «очевидну різницю між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання». І заявили, що пару з цих двох фото необхідно «розглядати й розуміти лише в діалозі», а це «створює надто спрощену та хибну рівноцінність».
– Дискусія щодо цих двох фотографій може бути складною. Однак для того, щоб обговорення було корисним, воно повинно починатися з визнання реальності, з якою стикається народ України, – заявило журі конкурсу, пообіцявши відредагувати офіційний звіт журі та відобразити ці зміни на сайті.
Щодо нагороди для фотокореспондента пропагандистського російського ТАСС Михайла Терещенка, яку він отримав за висвітлення протестів у Грузії, журі зазначило, що він отримав її «за власні заслуги», незалежно від ЗМІ, у якому працює.
Зі словами Терещенка про «звільнення» Маріуполя, які він сказав після отримання нагороди, журі не погодилося, сказавши, що те, що росія почала війну проти України, окупувавши Маріуполь, є «очевидними фактами».
У конкурсі також пообіцяли вдосконалити правила та процедури роботи із заявками від фотографів, які працюють на державні установи, консультуючись із фотографами, які працюють у Грузії, Україні та країнах із репресивними режимами, намагаючись «робити хорошу роботу у своїх складних ситуаціях».
27 березня World Press Photo 2025 оголосив переможців у категорії «Одиночні фотографії». Від Європи перемогли дві роботи, що показують війну в Україні з різних боків. Їх журі назвало «візуальною парою», яка передає як фізичний, так і психологічний виміри конфлікту. На одному із них німецький фотограф Флоріан Бахмаєр показав шестирічну Ангеліну з Харківщини, яка після втечі з-під обстрілів страждає на панічні атаки. На другому німецька фотографка Нанна Гайтманн зобразила пораненого бойовика «ДНР», що воював на боці російської армії. 28 березня українська асоціація професійних фотографів розкритикувала рішення журі конкурсу World Press Photo 2025 нагородити роботи росіян.