У ВР пояснили рішення щодо е-декларування

У ВР пояснили рішення щодо е-декларування

Фото: delo.ua Голова фракції Слуга Народу Давид Арахамія

Норма закритості реєстру виникла на прохання декларантів місцевих громад, які проживають на прифронтових територіях, родичі яких можуть бути в небезпеці.

Парламент підтримав відновлення електронного декларування в Україні. Однак є низка причин, чому воно не є доступним для перегляду будь-ким. Про це повідомив голова фракції Слуга Народу Давид Арахамія.

За його словами, громадянське суспільство незадоволене тим, що за замовчуванням, реєстр декларантів доступний для перевірок НАБУ та НАЗК, та не є доступним для будь-кого.

“Тут є запобіжники. 1 – Через рік автоматично весь реєстр буде відкритим як і раніше. 2- Ми зробили норму, згідно з якою декларант може добровільно відкрити свою декларацію для всіх людей, а не тільки для перевіряючих органів. Ми з керівництвом парламенту будемо перші подавати такі листи до НАЗК з проханням зробити наші декларації публічними. Це політична відповідальність кожного декларанта”, – зазначив Арахамія.

Він додав, що норма закритості реєстру виникла на прохання декларантів місцевих громад, які проживають на прифронтових територіях, родичі яких можуть бути в небезпеці, тому і виник такий гібридний формат декларування.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому закон про відновлення електронного декларування під час воєнного стану.

Як відомо, обов’язок подавати декларації про доходи в Україні скасували після початку війни. Але влада України у меморандумі з МВФ зобов’язалася повернути е-декларування.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни