У воді з джерела «Капличка» виявили кишкову паличку

Оприлюднені дані моніторингових досліджень питної води із нецентралізованих джерел питної води «Капличка» в мікрорайоні Підгірки та «Височанка» на вулиці Сірка, які користуються попитом у калушан. 28 Жовтня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 526 Ілюстроване фото. Фахівці не рекомендують вживати воду із джерел “Капличка” і “Височанка”

За інформацією Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», досліджені проби питної води за показниками епідемічної безпеки не відповідають вимогам Додатку 1 Державних санітарних правил і норм 2.2.4 -171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної  для споживання людиною», інформують “Вікна” з посиланням на Калуську міську раду.

Зокрема, в 100 куб. см води виділено загальні колі форми із джерела «Височанка» — 23,0 та із джерела «Капличка» — 238,0 при допустимій нормі не більше 1,0. А також у пробі води із  джерела «Капличка» виділена кишкова паличка, яка в нормі відсутня.

Щоб запобігти виникненню можливих епідускладнень та спалахів гострих кишкових інфекцій, фахівці не рекомендують вживати воду із цих джерел для пиття чи побутових потреб.

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни