У вересні на Прикарпатті прискорилася інфляція — найбільше за останні три місяці

Головне управління статистики в Івано-Франківській області оприлюднило інформацію про Індекси споживчих цін в Івано-Франківській області в вересні 2022 року. 17 Жовтня, 2022, 15:30 Прикарпаття Переглядів: 156 З початку року і станом на початок жовтня з продуктів найбільше подорожчали фрукти (на 63,5%) та овочі (на 41,8%)

За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у вересні 2022 року порівняно із серпнем  2022 року в Україні становила 1,9%, а в області — 1,7% (на Прикарпатті у серпні порівняно з попереднім місяцем ціни зростали на 1%), а з початку року — 21,8% та 21,5% відповідно, інформують “Вікна”.

Показник інфляції у вересні в наші області був найвищим за останні три місяці. Щоправда, торік тенденція була такою ж — у період з початку весни саме у вересні споживчі ціни зростали найстрімкіше. Однак загальні показники інфляції з початку року станом на початок жовтня торік були приблизно втричі меншими, ніж цього року.

Зокрема, у вересні проти серпня ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 1,2% (у серпні — на 0,5%), а з початку року — на 24,8%. У вересні найсуттєвіше подорожчали яйця (на 15,2%, приблизно так само вони дорожчали у серпні), фрукти (на 10,4%, до речі, до серпня фрукти дешевшали, а у серпні вони подорожчали на 5,1%), безалкогольні напої (на 5,8%). Також зросли ціни на рибу та продукти з риби (плюс 4,6%), цукор (4,2%), м’ясо та м’ясопродукти (2,7%), макаронні вироби (2,4%), сир і м’який сир (2%), молоко (1,7%). Хліб за останній місяць подорожчав на 0,8%. Натомість у вересні суттєво знизилися ціни на овочі (на 14,7%). Також подешевшали масло (на 0,3%) і соняшникова олія (на 0,6%).  

З початку року і станом на початок жовтня з харчових продуктів найбільше подорожчали фрукти (на 63,5%) та овочі (на 41,8%), а також риба та продукти з риби (на 39%). Хліб і хлібопродукти з початку року подорожчали на чверть — на 25,3%. Як випливає зі статистичної інформації, єдиним продуктом, який з початку року подешевшав  залишаються яйця, мінус 0,7%. Треба сказати, що у цій статистичній інформації не відображено динаміку зміни роздрібних цін на сіль і крупи, зокрема, гречку і рис.

У вересні проти серпня на Прикарпатті алкогольні напої подорожчали на 2,3% (у серпні — на 0,8%, причому зростання цін в останні місяці прискорилося), а тютюнові вироби — на 1% (тут протилежна тенденція, у липні ціни зросли на 2,6%, у серпні — на 1,7%).

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива у вересні  зросли на 1% — в основному через підвищення тарифів на прибирання сміття на 11,7%. У серпні ріст тарифів був більш помірним — на 0,3%. З початку року тарифи зросли на 7%, найбільше (на 22,8%) подорожчало утримання та ремонт житла.

Ціни у сфері охорони здоров’я зросли на 1,5% — через подорожчання фармацевтичної продукції на 2% (у серпні така продукція дорожчала на 3,5%).

У вересні  несуттєво, але продовжили зменшуватися ціни на паливо і мастила — мінус 0,7% проти серпня  (у серпні ціни зменшилися на 1,8%), а з початку року ціни зросли на 67,7%. Нагадаємо паливо стрімко дорожчало  у травні і червні.  Окрім того, у вересні на 1,9% подорожчали послуги залізничного пасажирського транспорту (з початку року — на 15,5%).

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни