У трьох селах Коломийщини виявили випадки сказу

Новини

У трьох селах Коломийщини виявили випадки сказу

Вчора

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє: під час заходів з ліквідації сказу відповідно до випадку, що мав місце 01.01.2022 р. в Коломийському районі Івано-Франківської області, здійснено діагностичний відстріл лисиць (4 голови) на території мисливських угідь смт. Отинія, с. Товмачик, с. Іванівці, с. Мишин.
Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби відповідно до результатів лабораторних дослідженнь встановлено сказ лисиць, відстріляних на території мисливських угідь с. Товмачик, с. Іванівці Коломийської ТГ та с. Мишин Нижньовербзької ТГ Коломийського району.

Відповідно тривають заходи з ліквідації сказу.

Також Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ лисиці на території мисливського угіддя урочище «Валиска» УТМР «Княжа фауна» с. Кукільники Більшівецької ТГ Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучною територію мисливських угідь урочища «Валиска» с. Кукільники Більшівецької ТГ Івано-Франківського району Івано-Франківської області, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу.

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН
Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.
 Підписуйтесь на нас у Facebook, Тelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни