У Тлумачі на Івано-Франківщині знайшли собаку з кульовим пораненням. Що відомо

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У Тлумачі, що на Івано-Франківщині, місцева жителька Ірина Чик знайшла біля свого будинку пораненого собаку та самотужки витягла з нього кулю. У якому стані перебуває зараз тварина та яка відповідальність передбачена за жорстоке поводження, читайте у матеріалі Суспільного.

За словами Ірини Чик, собака живе поблизу її будинку приблизно три роки. Перед пораненням тварина зникла на кілька днів. Ірина знайшла травмованого пса 21 серпня 2023 року.

Жителька Тлумача Ірина Чик та пес Коробок. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я подумала, що Коробка покусала собака, бо вже таке було. Пішла, взяла набір на такі випадки, почала промивати рану й зрозуміла, що це — кульове поранення. Там — дірка і все було напухле. Почала промивати, воно прорвало і витік гній. Виходить, що він з кулею ходив не один день", — розповідає жінка.

Куля, яку дістала Ірина Чик з пораненого собаки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Кулю з Коробка дістала Ірина Чик та самотужки обробила рану. 22 серпня вона викликала додому ветеринара. За словами жінки, лікар оглянув рану та вколов антибіотик. Вона також додала: тварина гуляла в центрі міста, тож поранення могла отримати там.

"Зробила допис в Інтернеті й мені написали, що з центру міста теж пропали собаки. Я давно не була в середмісті, сьогодні ходила — дійсно немає жодної собаки, які там жили. Шість собак стерилізованих, за якими дивилися", — каже Ірина Чик.

Пес Коробок, якого знайшла Ірина Чик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Після поранення собаку оглядав начальник Тлумацького відділу Івано-Франківської державної лікарні ветеринарної медицини Василь Смушак. З його слів, на шиї тварини були два глибокі поранення шкіри та дві поверхневі рани на спині.

"Ми її промили перекисом водню. Так само я власниці казав, щоб мастила мазями, аби воно швидко загоїлося. Протягом десяти днів мало б загоїтися. Тварина загинула б, якби не надали лікувальну допомогу", — пояснює ветеринар Василь Смушак.

Пес Коробок. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

25 серпня у коментарі Суспільному речник поліції в Івано-Франківській області Андрій Яцків розповів, що поліцейські допитали жінку, яка знайшла собаку, та вилучили кулю для проведення експертизи. За його словами, поліціянти допитують свідків та перевіряють камери спостереження у Тлумачі.

"22 серпня під час моніторингу інтернет-мереж в одній із груп тлумацькі поліцейські виявили допис користувача, де йшлося про жорстоке поводження з твариною. Наразі жодного звернення до поліції не надходило. Факт зареєстрували в Єдиному обліку заяв та повідомлень. Винні нестимуть адміністративну відповідальність — ст. 89 КУпАП, яка тягне за собою штраф від 200-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини та кримінальну — ст. 299 Кримінального кодексу України", — каже Яцків.

Санкція статті передбачає обмеження волі на термін від одного до трьох років або від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни