У Таджикистані через сильні зливи загинули 13 людей – Новини України

У Таджикистані через сильні зливи загинули 13 людей - Новини України

Фото: azattyk.org/Фото ілюстративне

У Таджикистані внаслідок злив і сходу селевих потоків загинули 13 людей, повідомляє “Радіо Азаттик”.  У Комітеті з надзвичайних ситуацій та цивільної оборони розповіли, що двох людей вдалося витягти живими з машини.

За даними Комітету з надзвичайних ситуацій, під головуванням прем’єр-міністра країни Кохіра Расулзода було створено урядову комісію для надання допомоги мешканцям районів, які постраждали внаслідок стихійного лиха. Президент Таджикистану Емомалі Рахмон висловив співчуття сім’ям та близьким загиблих внаслідок стихійного лиха.

У повідомленні йдеться, що у столиці країни – Душанбе зливи призвели до відключення електрики на кілька годин, у деяких районах міста не було питної води. Крім цього, сильні зливи, зсуви та каменепади серйозно пошкодили автодорогу між Душанбе та Худжандом. Рух автотранспорту по трасі відновили, але роботи з очищення полотна тривають. Завдані стихією збитки поки що не підраховані.

Наприкінці липня цього року спека спровокувала різке танення льодовиків та прорив підлідних озер у Таджикистані, через що з гір зійшли селеві потоки. У Дарвазі затопило дорогу у Гірський Бадахшан та трасу Душанбе – Хоріг. У Лахші було зруйновано частину республіканської траси та затоплене ціле озеро.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни