У справі псевдоволонтера Віталія Хемича суд заслухав потерпілого і свідка

26 грудня 2022 року суд продовжував розгляд у справі про обвинувачення у незаконному використанні благодійних пожертв з метою отримання прибутку та шахрайстві (ч. 3  ст. 201-2, ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України). 27 Грудня, 2022, 10:00 Калуш Переглядів: 383 Віталій Хемич не вважає себе виннимза важчою статтею, а також не визнає позову про відшкодування моральної шкоди

За цими статтями обвинувачують калуського псевдоволонтера Віталія Хемича, інформують “Вікна” з посиланням на Калуський міськрайонний суд.

Нагадаємо, стаття 190 — Шахрайство (ч. 1 — заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, ч. 2 — шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) а ч. 3 статті 201-2 — незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану) — санкція за такий злочин — позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна. Також одна з потерпілих вимагає відшкодування моральної шкоди.

Раніше Віталій Хемич у суді зазначив, що вважає себе винними за статтею 190 Кримінального кодексу України. Однак не вважає себе винним за іншою, важчою, статтею, а також не визнає позову про відшкодування моральної шкоди.

«На початку судового розгляду секретар судового засідання доповіла про явку до суду потерпілого та свідка. Головуюча надала слово потерпілому для пояснення. Він розповів, що займається підприємницькою діяльністю, військові ЗСУ попросили його придбати приціл. Для цього, спільно із донькою він розпочав збір коштів. Через деякий час, йому перетелефонував обвинувачений та запропонував свою допомогу у придбанні прицілу. Потерпілий переглянув соціальну сторінку обвинуваченого та впевнився, що він дійсно допомагає військовим, після цього перерахував тому 54 000,00 грн. Однак прицілу так і не отримав, щодо міри покарання, заявив, що покладається на розсуд суду.

Головуюча після приведення свідка до присяги, надала можливість розповісти про обставини вчинення правопорушення. Свідок пояснив, що працює на роботі, його знайомий із цієї роботи відбув до війська. 8 червня цього року свідок особисто перерахував 14 925 грн обвинуваченому на придбання приладу нічного бачення. Проте обвинувачений прилад не купив, однак гроші повернув», — йдеться у повідомленні суду за підсумками засідання 26 грудня.

Наступне судове засідання відбудеться 12 січня 2023 року о 09.30.

Нагадаємо, за даними слідства, з травня по серпень 2022 року підозрюваний, позиціонуючи себе волонтером, через соціальну мережу збирав кошти для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Він збирав пожертви на особисті банківські рахунки для придбання автомобілів, приладів нічного бачення, безпілотників, тепловізійних прицілів та інше. Спочатку повідомляли, що псевдоволонтер отримав від громадян понад 1 млн 171 тис. гривень, які привласнив та розпорядився ними на власний розсуд. Наприкінці вересня було уточено, що задокументовано свідчення 16 потерпілих, у яких зловмисник видурив понад 1 млн 734 тисяч гривень. За останніми даними, потерпілих вже понад два десятки. Ймовірно, більшою є й сума пожертв, якими заволодів псевдоволонтер.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни