Те, що ТОВ «Калушський трубний завод» увесь час контролювали росіяни, фактично підтвердив у своїй ухвалі від 26 листопада Господарський суд Івано-Франківської області. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 26 Грудня, 2024, 15:00 Калуш Переглядів: 1131 Суд проаналізував вимоги кредиторів, які ініціювали банкрутство трубного заводу Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили ухвалу Західного апеляційного господарського суду від 18 грудня за результатами розгляду апеляційної скарги ТзОВ Пайп Технолоджі від 13 грудня на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 26 листопада 2024 року у справі про банкрутство ТОВ «Калушський трубний завод».
Як раніше повідомляли «Вікна», цією ухвалою Господарський суд закрив провадження про банкрутство трубного заводу.
Нагадаємо, ухвалою суду від 2 квітня цього року було відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ «Калушський трубний завод» та визнано грошові вимоги кредиторів-ініціаторів: компанії «Полімерпайп Техолоджіс Лімітед», ЗАТ «Генераторіус», ТОВ «Пайп Технолоджі» на загальну суму понад 155 млн гривень.
Окрім того, рішенням Вищого антикорупційного суду, яке 22 листопада залишила в силі апеляційна палата цього суду було стягнуто в дохід держави активи російського олігарха Мирона Горіловського і його бізнес-партнерів Валентина Буяновського та Андрія Меньшова. А саме, було стягнуто активи, над якими підсанкційні особи здійснювали опосередкований контроль. У тому числі 93% частки статутного капіталу ТОВ «Калушський трубний завод» (решту 7% належать громадянину України Ігорю Стрільцю). У разі визнання підприємства банкрутом кредитори мали б можливість забрати майно чи компенсацію його вартості собі.
Те, що ТОВ «Калушський трубний завод» увесь час контролювали росіяни, фактично підтвердив у своїй ухвалі від 26 листопада Господарський суд Івано-Франківської області.
Також суд детально проаналізував, на чому ґрунтуються вимоги кредиторів, які ініціювали банкрутство трубного заводу. Зокрема, вказав на штучне та фіктивне створення заборгованості.
«Узгоджені між собою дії кредиторів-ініціаторів та боржника, спрямовані на штучне створення вимог кредиторів-ініціаторів, задля виведення майна ТОВ Калушський трубний завод або отримання грошової компенсації його вартості за наслідками вирішення справи про банкрутство в інтересах кінцевих бенефіціарних власників громадян рф щодо яких Україною застосовано санкції, були недобросовісними, становили зловживання правом, а тому суд відмовляє у захисті прав, якщо такі права використовуються не з метою правового захисту, а на зло, для уникнення правових наслідків правових норм, введених державою для забезпечення відшкодування шкоди, завданої державою-агресором», — зазначено в ухвалі суду.
Відтак суд ухвалив закрити провадження про банкрутство калуського підприємства.
Як випливає з ухвали апеляційного суду, ТзОВ Пайп Технолоджі не погодилася з таким судовим рішенням. В апеляційній скарзі ця компанія просить скасувати ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 26 листопада та включити до реєстру вимог кредиторів ТОВ «Калушський трубний завод» вимоги компанії «Полімерпайп Техолоджіс Лімітед», вимоги ЗАТ «Генераторіус» та вимоги ТОВ «Пайп Технолоджі».
Суд не виявив недоліків в апеляційній скарзі та ухвалив відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ТзОВ Пайп Технолоджі.