У Тернопільській загальноосвітній школі №11 почав працювати капелан. Єпархія Української греко-католицької церкви та навчальний заклад уклали договір. Згідно з ним духовним наставником учнів та вчителів став отець Роман Підгайний. 01 Лютого, 2024, 18:30 Україна Переглядів: 286 У шкільній програмі на цей рік капеланство в школі не передбачене Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
З учнями одинадцятої школи священник спілкується майже три роки. Щоб стати шкільним капеланом, пройшов спеціальні курси в патріаршій комісії УГКЦ. Вони тривали три місяці, повідомляє “Суспільне”.
“Шкільне капеланство полягає в супроводі дітей, молоді до майбутнього. Шкільний капелан — це особа, яка дозволить їм почуватися в безпеці, коли їх буде щось турбувати. Вони можуть прийти, розповісти все, що сталося. Тоді починаємо вирішувати справи, які дитина боїться комусь відкрити. Також шкільний капелан — це людина, яка підтримує викладацький колектив, бо праця з дітьми не є легкою”.
Третьокласники готуються до першої сповіді та причастя. Разом з отцем Романом Підгайним вони прийшли на урок катехизму до храму. Це позакласний урок. Кожне заняття розпочинають з молитви.
Заступниця начальниці Тернопільського міського управління освіти Ірина Сум повідомила, 11 школа — перший навчальний заклад в Тернополі, який офіційно має свого капелана. У шкільній програмі на цей рік капеланство в школі не передбачене.
“Участь освітніх, шкільних капеланів буде розвиватися в закладах середньої освіти міста Тернополя. Для багатьох країн притаманне таке поняття як “освітній і шкільний капелан”. Це, в першу чергу, велика допомога шкільним психологам. Якщо це факультатив, він зобов’язує дітей до уроку, до навчання. Має бути внутрішня потреба для спілкування з духівником”.
За словами Ірини Сум, у кожному навчальному закладі самі вирішують, чи потрібен їм шкільний капелан.
Кореспонденти “Суспільного” звернулися з інформаційним запитом до Міністерства освіти і науки України. Відповідь очікують.