У Румунії знайшли нові уламки дрону – такі БПЛА використовує Росія для атак – Новини України

У Румунії знайшли нові уламки дрону - такі БПЛА використовує Росія для атак - Новини України

Фото: pixabay.com

Румунські військові в суботу, 9 вересня, виявили нові уламки безпілотника, який використовують російські військові. Залишки дрону знайшли приблизно за 2,5 км на південний схід від Плауру. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони Румунії.

– Після проведення пошукових робіт на території було виявлено фрагменти безпілотного літального апарату, аналогічного тим, що використовуються російськими військовими. Район взятий під охорону військовими, а виявлені елементи буде зібрано для аналізу та технічної експертизи. Міністерство національної оборони рішуче засуджує напади Російської Федерації на об’єкти та елементи цивільної інфраструктури в українських портах на Дунаї. Ці атаки невиправдані та серйозно суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, оскільки є військовими злочинами, – зазначили у міністерстві.

Президент Румунії Клаус Йоханніс оперативно відреагував на цю подію, заявивши, що виявлення нових фрагментів безпілотників, подібних до тих, що використовуються російськими військовими, на румунській території поблизу кордону з Україною, свідчить про те, що сталося абсолютно неприйнятне порушення суверенного повітряного простору Румунії. Він зазначив, що в суботу мав телефонну розмову з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, де поінформував його про нові події, а той підтвердив свою повну солідарність із Румунією і запевнив, що Альянс та його члени повністю підтримують Румунію.

У ніч на 4 вересня російські окупанти вкотре атакували дронами-камікадзе портову інфраструктуру на Одещині. Після цього МЗС України заявило, що уламки російського “Шахеда” впали на території Румунії, яка є членом НАТО. Міноборони Румунії та президент Румунії Клаус Йоханніс це спростували. Румунія визнала падіння уламків на берег Дунаю неподалік кордону з Україною лише 6 вересня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни