у Російській Федерації вже усиновили 386 українських дітей – Новини України

у Російській Федерації вже усиновили 386 українських дітей  - Новини України

Фото: https://t.me/V_Zelenskiy_official

Україна має підтвердження, що в Російській Федерації вже усиновили як мінімум 386 українських дітей. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у ефірі телемарафону.

За його словами, є встановлений факт того, що 386 українських дітей було поміщено в російські сім’ї і за ними або розпочалося, або завершилася процедура усиновлення. Він додав, що велике значення має термінологія. Він нагадав, що після видання Міжнародним кримінальним судом Гааги ордера на арешт Путіна та російської омбудсменки Марії Львово-Бєлової остання заявила, що не всиновлювала українську дитину, а нібито взяла її під тимчасовий захист.

– Для нас дуже важливими є ці терміни, нам дуже важливо встановлювати саме юридичний факт, що росіяни усиновлюють українських дітей. Тоді це чітко підпадає під ознаки воєнного злочину геноциду, – заявив Лубінець.

З початку повномасштабної війни Росія масово депортує українських дітей із окупованих територій. Їх напередодні, 1 вересня, керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Україна повернула з російського полону групу з 11 дітей. Єрмак також зазначив, що в Україні розроблено механізми для реінтеграції та адаптації викрадених дітей.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни