У Рожнятові на хабарі взяли керівника військово-лікарської комісії

Сума за фальшування документів для ухилянтів становила 2000 доларів США з однієї особи. При цьому для близьких знайомих діяла «знижка»: вони могли оформити медичний документ за половину вартості — 1000 доларів США. 19 Вересня, 2023, 14:15 Прикарпаття Переглядів: 4160 СБУ встановлює інших членів військово-лікарської комісії, причетних до протиправної діяльності Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На Івано-Франківщині СБУ затримала голову однієї з районних військово-лікарських комісій, який продавав ухилянтам фіктивні довідки про відтермінування призову через «погане» здоров’я, інформують “Вікна” з посиланням на преслужбу Управління СБУ в Івано-Франківській обасті.

Йдеться про керівника Рожнятівської військово-лікарської комісії, який допомагав чоловікам ухилятися від мобілізації. СБУ встановила, що посадовець «вписував» у висновки медогляду своїх клієнтів «важкі діагнози».

Довідки про тимчасову непридатність до військової служби дозволяли військовозобов’язаним відтермінувати призов. І за той час, поки діяла відстрочка, ухилянти встигали безперешкодно виїхати за кордон та уникнути мобілізації.

Сума за фальшування документів становила 2000 доларів США з однієї особи.

При цьому для близьких знайомих діяла «знижка»: вони могли оформити медичний документ за половину вартості — 1000 доларів США.

СБУ викрила посадовця «на гарячому» під час одержання ним оплати за чергову незаконну довідку. У нього вилучено отримані від військовозобов’язаного кошти.

Фігуранта затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу.На підставі зібраних доказів фігуранту повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
  • ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Підозрюваному загрожує від 5 до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

СБУ встановлює інших членів військово-лікарської комісії, причетних до протиправної діяльності.

Викриття злочину проводить СБУ в Івано-Франківську спільно зі слідчими ГУ НП в Івано-Франківській області.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни