У Ризі обговорять функціонування Міжнародного реєстру збитків

У Ризі обговорять функціонування Міжнародного реєстру збитків

Фото: Ірина Мудра / Facebook Українська делегація привезла до Риги свій план з шести пунктів

Конференція підсумує все зроблене за півтора роки та прийме спільну декларацію, зазначила Ірина Мудра.

У столиці Латвії – Ризі – проходить конференція міністрів юстиції держав-членів Ради Європи “На шляху до справедливості для України”. Її учасники обговорять функціонування Міжнародного реестру збитків, який фіксуватиме всі види шкоди, заподіяної Росією під час військової агресії проти України. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра у Facebook в понеділок, 11 вересня.

“Конференція має характер “підсумувати вже зроблене” за півтора роки та подивитися куди бігти далі. Результати конференції – декларація учасників, в якій, якщо “широкими мазками”, то більше уваги приділено функціонуванню Міжнародного реєстру збитків. “Ризькі принципи”, мабуть саме так у історію увійдуть наступні кроки щодо реєстру”, – написала Мудра.

За її словами українська делегація привезла на конференцію свій план з шести пунктів:

  1. Забезпечення відповідальності за злочин агресії.
  2. Забезпечення ефективного розслідування на національному рівні.
  3. Робота механізмів у відповідь на примусове переміщення українських дітей та цивільних ув’язнених. Продовження партнерства з Євроюстом, Інтерполом та Європолом у справах пов’язаних з міжнародними злочинами.
  4. Відшкодування та компенсація шкоди жертвам російської агресії та відновлення України.
  5. Санкції.
  6. Конфіскація російського державного майна.

“Учасники конференції вкотре наголосили на засудженні агресії РФ проти України та закликали до створення механізмів відповідальності РФ та її політичного, військового керівництва. Обіцяли непохитну підтримку розслідуванням і зусиллям зі збору доказів, які проводяться українською владою та прокурором Міжнародного кримінального суду”, – зазначила Ірина Мудра.

Нагадаємо, 17 травня в рамках саміту Ради Європи у столиці Ісландії Рейк’явіку було підписано політичну декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України.

Пізніше у Мін’юсті розповіли, що створюється унікальний механізм компенсації збитків від війни.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни