У Раді побоюються провокацій з боку Росії під час виселення УПЦ МП з Лаври


У Раді побоюються провокацій з боку Росії під час виселення УПЦ МП з Лаври

Фото: пресслужба Слуги народу

Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради Микита Потураєв заявив, що Росія може влаштувати провокації 29 березня – у день, відведений УПЦ МП для того, щоб залишити Києво-Печерську лавру. Він вважає, що правоохоронні органи мають бути до цього готові.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

“На мій погляд, Росія намагатиметься вдатися до провокацій і заважатиме звільненню Лаври до 29 березня. Однак, наскільки мені відомо, наші правоохоронці до цього готові. Нам треба готуватися й до того, що до Києво-Печерської лаври прийде патріотично налаштована громадськість, зокрема ветерани війни, щоби підтримати її звільнення від представників московського патріархату”, – цитує Потураєва пресслужба Верховної Ради.

Він розповів, що група депутатів також звернулася до голови Служби безпеки України Василя Малюка з проханням звернути особливу увагу на збереження й безпеку музейних експонатів Лаври, таких як мощі та інші історично значущі предмети, що мають бути повернені державі.

Читайте також: На території Лаври виявлено незаконні новобудови, Мінкульт пригрозив УПЦ МП щодо мощів

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) уже попередив, що монахи УПЦ МП не збираються виселятися. 

“Нам погрожують, що це державна власність. Це власність церкви була і залишається. Ми не проти держави, але ж так не може бути. <…> Ми не плануємо виселятися і не будемо, тому що зараз є закони, що захищають людину”, – сказав він у зверненні, опублікованому в понеділок.

  • Свято-Успенський монастир УПЦ МП має звільнити територію Києво-Печерської лаври до 29 березня. УПЦ МП заявила, що вважає попередження про розірвання договору оренди “ультиматумом”, не бачить у ньому жодних юридичних обґрунтувань і не збирається йти.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни