В Україні триває експериментальний проєкт із розвитку автономії закладів вищої освіти. Його мета — підвищити якість управління й зміцнити прозорість врядування в університетах. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 07 Грудня, 2024, 09:30 Україна Переглядів: 167 Учасником експерименту став Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Учасники експерименту — Запорізький національний університет і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, а також Київський авіаційний інститут, інформують “Вікна” з посиланням на МОН.
У цих закладах освіти створять наглядові ради, які розроблять стратегії розвитку університету, затвердять кандидатури ректора й проректорів, разом із менеджментом університету запровадять нові системи добору, заохочення та оцінювання персоналу, а також сприятимуть розвитку нових якісних освітніх програм та наукових інновацій.
Конкурсний добір на посади наглядових рад проводить комітет, до якого входять три представники іноземних організацій, які співпрацюють з Україною у сфері вищої освіти, а також трьох номінантів від МОН. Усі члени комітету мають багаторічний досвід роботи в освітній, бізнесовій та громадській сферах. Члени комітету обрали головою Яака Авіксоо, колишнього міністра освіти і науки Естонії, секретарем — Костянтина Невядомського, керівника консалтингової компанії «Ернст енд Янг» Україна.
У грудні комітет проводитиме конкурсний добір кандидатів до наглядових рад Запорізького національного університету і Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Наглядову раду Київського авіаційного інституту відбиратимуть на початку нового року.
Графік перших конкурсних доборів:
- 5–6 грудня — для Запорізького національного університету;
- 12–13 грудня — для Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
У процесі добору кандидати в члени наглядової ради кожного з університетів презентуватимуть своє бачення розвитку закладу і пройдуть співбесіду з комітетом щодо їхньої потенційної особистої ролі в наглядовій раді. Записи інтервʼю будуть оприлюднені в загальному доступі на сайті Міністерства освіти і науки України.