У Повітряних силах визначились: ракету нібито з Білорусі запустили з Тамбова – Новини України

У Повітряних силах визначились: ракету нібито з Білорусі запустили з Тамбова - Новини України

Фото: facebook.com/yuriy.ignat

Під час масованого обстрілу України 5 серпня ракета “Кинджал” перетнула повітряний простір Білорусі, але була випущена з району Тамбова. Про це 7 серпня повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

– Вона була запущена з літака МіГ-31К з району Тамбова. А як вона за маршрутом летить, ви ж розумієте, перехрестя держав — Росія, Білорусь, Україна. Вона зачіпає повітряний простір Білорусі. Жодних проблем немає для росіян у цьому… Летить “Кинджал” з напрямку Білорусі. От і все, — сказав Ігнат.

Речник Повітряних сил заявив, що ЗМІ “не треба маніпулювати заголовками” та подавати ракети з Білорусі “як щось нове”. 

Історія питання

Увечері 5 серпня самі ж Повітряні сили ЗСУ у своєму телеграм-каналі повідомили про “ракету з Білорусі”. За даними ЗМІ, востаннє повітряна атака з Білорусі відбулася у жовтні 2022 року, коли летіли дрони. 

Першими запуск ракети з Білорусі 5 серпня спростували у полку імені Калиновського, який складається з білоруських добровольців. Командир полку Денис Прохоров повідомив у відеозверненні, що це провокація Росії з метою втягнути Білорусь у війну.

6 серпня версію про провокацію Росії озвучив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в коментарі “Укрінформ”. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону припустив, що попередньо “Кинджали” були запущені з Тамбова через територію Білорусі. Він зазначив, що інформація уточнюється.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни