У Польщі рекомендували називати Калінінград Крулевцем – Новини України

У Польщі рекомендували називати Калінінград Крулевцем - Новини України

Фото: Зображення Georg Adler із сайту Pixabay

Влада Польщі рекомендувала називати Калінінград Крулевцем, а Калінінградську область – Крулевецькою. Рекомендацію було випущено Комісією зі стандартизації географічних назв за межами Польщі, йдеться на сайті польського уряду.

– Комітет зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща, який діє при Головному геодезисті Польщі, на своєму 125-му засіданні 12 квітня ухвалив, що для міста з російською назвою Калінінград використовується тільки польська назва Крулевець, – сказано у повідомленні, опублікованому у вівторок.

Зазначена рекомендація набирає чинності з дня її оголошення, тобто з 9 травня. Комісія ухвалила рішення, зокрема, через вторгнення Росії в Україну та насадження нею так званого “русского мира”. Комісія взяла до уваги, що Калінінград відомий у Польщі під традиційною назвою Крулевець. Нинішня назва міста – штучна, не пов’язана ні з містом, ні з областю. Факт присвоєння імені Калініна, відповідального, зокрема, за ухвалення рішення про масовий розстріл польських офіцерів у Катині, носить у Польщі емоційний та негативний характер.

– Кожна країна має право використовувати у своїй мові традиційні назви, що становлять її культурну спадщину, але її не можна змусити використовувати неприйнятні для неї назви у своїй мові, – сказано у заяві.

Калінінградська область – російський ексклав, що межує з Польщею та Литвою. Німецький Кенігсберг було передано під юрисдикцію СРСР у 1945 році в результаті Потсдамської угоди. 1946 року місто перейменували на Калінінград. У Білорусі місто називали Королевцем.

9 травня послу Росії у Польщі Сергію Андрєєву другий рік поспіль не дали покласти квіти біля пам’ятника радянським солдатам у Варшаві.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни