У поліції розповіли як безпечно купувати товари в інтернеті і не стати жертвою шахраїв

Нині продаж неіснуючих товарів є одним із поширеніших сценаріїв шахрайства. При цьому зловмисники роблять усе, щоби максимально замаскуватися під справжніх продавців товарів. 18 Червня, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 40 Ілюстроване фото. Варто дотримуватись наведених рекомендацій, щоб не бути ошуканим. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Варто пам’ятати: шахраї створюють ілюзію роботи справжнього онлайн-магазину – у них гарні фото товарів, вони оперативно відповідають на повідомлення потенційних покупців, консультують і допомагають підібрати потрібну річ і обіцяють швидку доставку, інформують “Вікна” з посиланням на Національну поліцію України.

Та найцікавіше починається тоді, коли ви визначилися з покупкою: вам пропонують здійснити повну передплату, а якщо ви не погоджуєтеся – часто ідуть «на поступки» і пропонують часткову оплату товару.

Особливо «підковані» шахраї можуть не зупинитися на отриманні передплати за товари, які навіть не планували вам надсилати, а натомість намагаються привласнити всі кошти, які є на вашому банківському рахунку.

Після того, як визначилися з покупкою, домовилися про доставку і здійснили повну чи часткову оплату, шахраї повідомляють, що потрібного товару немає. При цьому запевняють, що вони готові повернути кошти: і для цього  потрібно авторизуватися на сайті інтернет-магазину та ввести всі реквізити своєї картки. Як тільки вони отримали ці дані, одразу  привласнюють усі гроші з вашої  банківської картки.

Тож повернімося до того, з чого розпочинали:

  • Обирайте післяплату.
  • Остерігайтеся онлайн-магазинів, які пропонують товари за цінами, значно нижчими, ніж в інших магазинах
  • Не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих платформах.

 Безкоштовно перевірте сайт онлайн-магазину на сервісі Кіберполіції “STOP FRAUD” або на сервісі Асоціації “ЄМА” CheckMyLink.

ВАЖЛИВО! Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки на сайті Кіберполіція  в розділі “STOP FRAUD” та сервісі CheckMyLink, здійснюйте також власну перевірку: почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи Інтернет-магазину.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни