У печі піролізу “Карпатнафтохіму” спалахнув кокс. Міська рада оприлюднила причину пожежі

Калуська міська рада оприлюднила інформацію щодо ліквідації пожежі на території ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

08 Лютого,
2022,
15:25
Калуш

Переглядів: 1682


Ілюстроване фото. “Ситуація контрольована, ведеться постійний моніторинг стану атмосферного повітря”, — запевняє влада

Сьогодні, 8 лютого, орієнтовно о 9 годині 30 хвилин відбувся спад напруги, у результаті якого зупинився цех з виробництва хлорвінілу та інші цехи з виробництва ПХВССіКС. На місце події виїхали два відділення ДПРЧ-6 та ДПРЧ-24, йдеться в офіційній інформації Калуської міськоїї ради інформують “Вікна”.

За попередньою версією, у печі піролізу R-501B відбувся спалах коксу без подальшого горіння.

Піч піролізу R-501B призначена для виробництва хлорвінілу з дихлоретану методом піролізу.

Санітарна лабораторія ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» провела дослідження атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони. Перевищень не виявлено, йдеться в офіційній інформації міської ради.

Також відібрано проби атмосферного повітря у селі Мостищі, у межах санітарно-захисної зони ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», у житловій зоні Калуської міської територіальної громади, які направлено на лабораторні дослідження у Калуський районний відділ ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.

Результати обіцяють оприлюднити на офіційному сайті Калуської міської ради.

“Ситуація контрольована, ведеться постійний моніторинг стану атмосферного повітря”, — запевняє міська влада.

Пресслужба ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” підтвердила інформацію про пожежу через спад напруги:

“8 лютого о 9.30 на території ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» внаслідок спаду напруги зупинився цех з виробництва хлорвінілу та стався спалах коксу в печі піролізу без подальшого горіння. В найкоротший термін часу силами працівників структурних підрозділів підприємства і надзвичайників ситуацію було локалізовано. Потерпілих немає”.

Раніше йшлося, що на «Карпатнафтохімі» спалахнула пожежа. Влада каже, що небезпеки для людей немає.

Це не перша пожежа на нафтохімічному підприємстві міста. Нагадаємо, 12 січня 2019 року пізно ввечері калушан неабияк налякала масштабна пожежа на “КАРПАТНАФТОХІМі”: люди навіть готувалися до евакуації. Тоді сталося смолоскипне горіння з системи трубопроводу висотою 15 метрів. Про результати офіційного розслідування так і не повідомили.

А 15 січня 2021 року знову палала піч піролізу виробництва хлорвінілу. Тоді повідомили, що причиною була розгерметизація одного з трубопроводів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни