У палаці Потоцьких Івано-Франківська презентували виставку репродукцій давніх поштівок Станиславова 1897-1939 років

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Виставку репродукцій давніх поштівок Станиславова 1897-1939 років представили у Палаці Потоцьких в Івано-Франківську. Експозицію презентували до дня міста. Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства "Простір інноваційних креацій "Палац" Володимир Гайдар.

З його слів, саме листівки є візуальними свідками ключових подій різних епох.

"Ми обрали поштівки, які найбільше показують середовище міста, незбережені частини будівель, міських ансамблів, які не дійшли до нашого часу. Також ми хотіли показати людей в ті часи. Є листівки, на яких зображені руйнування міста. Цікаво читати на поштівці, яка показує руїни, зичення здоров’я, гарних свят. Такі цікаві поєднання", — розповідає Володимир Гайдар.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В експозиції представлені 60 поштівок із колекції краєзнавця Зеновія Жеребецького. З його слів, кожна з них — унікальна чи то написами, чи зображеним фото.

Колекціонер Зеновій Жеребецький. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Колекціонер розповідає: одна з найдавніших поштових листівок, яку представили у палаці Потоцьких, випущена у 1898 році.

"На ній видно обгорілу ратушу, вірменську церкву. І на цій поштівці якась панянка пише, що вітає з новим 1899 роком", — каже Зеновій Жеребецький.

Поштівка Станиславова випущена у 1898 році. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Краєзнавець розповідає, що жителі Станиславова отримали змогу листуватися у лютому 1874 року. Тоді у місті створили першу поштову службу.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Побачити історичні знімки Станиславова приїхав колекціонер із Косова Мирослав Близнюк. Чоловік каже: на них можна побачити міста геть іншими, аніж сьогодні.

"На цих старих поштівках ми бачимо гармонію, яка була в місті. Це все в деталях: пропорції будинків, як прибрано. Тоді все було там просто ідеально. Ці листівки є нагадуванням", — каже Мирослав Близнюк.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Побачити колекцію поштівок на території палацу Потоцьких можна упродовж травня.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни