У окупантів дефіцит озброєння — канадська розвідка

Посадовці в росії заявили, що нестача боєприпасів нібито призведе до розвалу Збройних сил України до кінця березня. Тим часом у самих окупантів дефіцит озброєння. 11 Лютого, 2023, 12:30 Україна Переглядів: 84 Ілюстроване фото. У рф виникають проблеми з постачанням боєприпасів. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це пишуть Збройні сили Канади з посиланням на дані власної розвідки, інформує “Громадське”.

Там вказують, що росія зіткнулася з власним серйозним браком боєприпасів під час війни, і їй довелося звернутися до своїх небагатьох іноземних партнерів, щоб отримали постачання кількох типів боєприпасів.

«російська дезінформація часто проєктує російські операційні складнощі на українську сторону. У російських сил в Україні, ймовірно, виникають власні проблеми з постачанням боєприпасів», — зазначила розвідка.

Що передувало?

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 11 січня вказували, що нездатність російської оборонно-промислової бази подолати дефіцит боєприпасів, імовірно, завадить здатності російських військ підтримувати наступальні операції на сході України у 2023 році.

Аналітики відзначили повідомлення американських та українських посадовців про те, що добова швидкість артилерійського вогню росії зменшилася в деяких районах на 75%. Це є історичним мінімумом з початку повномасштабного вторгнення.

Посадовці зазначали, що російські війська, схоже, зменшують артилерійські обстріли через скорочення постачань снарядів, або, можливо, переглядають свою тактику.

Речник Східного угруповання військ України Сергій Череватий заявляв, що раніше російські сили вичерпали свої запаси 122-мм і 152-мм артилерійських снарядів та інші резерви влітку 2022 року. За його словами, окупанти припускали, що надмірний артилерійський вогонь призведе до швидших результатів.

Череватий зазначав, що російські сили тепер повинні перекидати додаткові снаряди з тилових районів росії та закуповувати додаткові боєприпаси з іноземних держав, щоби якось компенсувати нестачу. Це призведе до зниження темпу стрільби, вважають в ISW.

Також він відзначав, що удари України по російських складах боєприпасів та постачання також перешкоджають можливості росії розвантажувати боєприпаси поблизу лінії фронту, що знижує інтенсивність артилерійського вогню військ рф.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни